Bugün Muharrem Ayının 10’u

Bugün Hicri Muharrem ayının 10’uncu günü yani aşure günü, bugün her evde muhtemelen aşure yapılmıştır yada yapılacaktır. Aşurenin hikayesini bilmeyen yoktur. Muharrem ayının önemini de bilmeyen yoktur. Bugün bir çok kavim ve insan affedildi, Affedilmeye vesile mübarek bir gün içindeyiz. Dua etmeli Allah’u tealadan dualarımızı ve tövbelerimizi kabul etmesini istemeliyiz.

Bugünün bir çok faydalarından biride Bereketi arttırıcı bir gündür bu günde evinize yapacağınız alışverişi rabbim tüm yıla bereketli olarak yayar yani sıkıntı çekmezsiniz. Bugün yapacağınız her hayırlı helal güzel şey sadaka hükmündedir. Asla vazgeçmeyin bırakmayın ve Allah’a yönelip Af dileyin. Ki o affetmeyi sever affeder. Yeterki kul olarak siz ona yönelin ve af dileyin.

Bu güne mahsus bir çok dua vardır. bildiğimiz bilmediğimiz ancak siz Kuran-ı Kerim’i açıp okuyun sevabını Hz. Muhammed (Sallalahü Aleyhi ve Sellem) Efendimize Sahabelere, Allah Dostlarına Peygamberlere Şehitlere sizden beklentisi olan ölmüş yakınlarınıza ve tüm müslümanlara hediye edin sonra gönlünüzden ne geçiyorsa Rabbi Rahiminize dua edin ve ondan isteyin o sizi kesintisiz dinler ve cevap verecektir yeter ki siz ona samimiyetle yönelin, dua edin ve helalini hayırlısını isteyin o sizi cevapsız bırakmaz.

Selam ve Dua ile

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s